Lisa Marie Origliasso

2. května 2008 v 16:30 | Verushka |  Lisa info
Lisa Marie Origliasso je zpěvačka,textařka,herečka a modní návhářka narozená 25. prosince 1984 v Brisbane v Austrálii.Společně se svou sestrou Jessicou,která je o minutu starší založili v roce 2005 skupinu The Veronicas.
Před založením skupiny měla Lisa kariéru herečky v roce 2001 se objevila v australském seriálu CyberGirl.
V roce 2007 společně se svou sestrou Jessicou založili modní kolekci pro dívky od 7 do 14 let. Lisa se stala také tváří několika slavných modních návhářů Calvin Klein a Estée Lauder.
Ke konci roku 2010 Lisa založila svůj vedlejší project společně se svým přítelem Tylerem Bryantem duo Dead Cool Dropouts.Za tu dobu mají na svém kontě napsano a náhráno několik písni jako Write You Off,Green Eyes Make Me Blue,Criminal Heart nebo JUJU YAYA.

Lisa se narodila jako nejmladší rodičům Colleen a Josepha.Žila společně se svým dvojčetem Jessicou a o rok starším bratrem Julianem,který je zároven i jejich manažerem.Vyrůstala v Albany Greek v Queenslandu kde rovněž navštěvovala místní státní střední školu Ferny Grove a Wavell .

V roce 2004 díky jejich demo písní podepsali smlouvu s Excalibur Productions Australia,získali finanční prostředky a byli poslani na cestu kolem světa za světoznámými autoři a producenti k sepsání nových písni pro jejich první album.Během cesty napsali písně s různými autory jako What's Going On? , All About Us ,která byla psaná pro známé ruské duo tATu nebo Faded společně s Kate DeAraugo,kterou později zremixovala známa taneční skupina Cascada.Ke konci roku 2004 se vydali do Spojených Států kde podepsali smlouvu s Warner Music v hodnotě 2 milionů dollarů.Začali si říkat The Veronicas podle jednoho komiksu.
Následující rok vydali své první album The Secret Life Of... (2005) ze kterého pochází i první hit 4ever,který se stal jasnou jedničkou v ARIA Chart a získalo platinové ocenění a v Austrálii prodali více než 70.000 kopií samotného singlu.Alba se po celém světe prodalo více než půl milionů kopií a získalo ocenění ARIA Award for Best Pop Release.O dva roky později vydali své druhé album Hook Me Up (2007) ze kterého pochází stejnojmenný singl a stal se jedničkou v ARIA Charts a získal platinové ocenění.Následující singl Untouched se stal jejich průlomovým singlem po celém světě.Byl v TOP 20 v Billboard Hot 100 žebříčku.V TOP 20 se singl držel i v dalších 7 zemí. V Irsku byl hitem číslo jedna.Singl získal opět platinové ocenění a ve Spojených Státech si fanoušci stáhli singl přes 1 milion digitálních kopií.V roce 2012 po dlouhém čekání vydávají nové album Life On Mars (2012),ze kterého pochází již první singl Lolita.

V roce 2006 se společně se sestrou připojili k organizaci založenou Stewe Irwinem Wildlife Warriors Worldwide,jde o charitu,která chrání před vyhynutím zvířat a také zlepšít jejich prostředí.
Obě jsou také dlouhletými členkami organizace proti týrání zvířat PETA,kde dokonce v roce 2010 nafotili svou vlastní kampan proti kožešinám.

Svůj soukromí život Lisa velmi střeží,ale v 2007 se seznámila s hercem a zpěvák Dean Gayerem a po roce soužití se zasnoubili jenže po čase přišel šok a pár se z pracovních a osobních důvodů rozešel.

Jak šel čas...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Prosim Prosim | 20. června 2009 v 21:52 | Reagovat

neví někdo kde najdu tyto stejné informace o Jessice? Díky za odpověĎ .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.