Jessica Louise Origliasso

2. května 2008 v 16:31 | Verushka |  Jess info
Jessica Louise Origliasso je zpěvačka,textařka,herečka a modní návhářka narozená 25. prosince 1984 v Brisbane v Austrálii.Společně se svou sestrou Lisou,která je o minutu mladší založili v roce 2005 skupinu The Veronicas.
Před založením skupiny měla Jess kariéru herečky v roce 2001 se objevila v australském seriálu CyberGirl.
V roce 2007 společně se svou sestrou Lisou založili modní kolekci pro dívky od 7 do 14 let.Jessica se stala také tváří několika slavných modních návhářů Calvin Klein a Estée Lauder.
Jessica se narodila rodičům Colleen a Josepha.Žila společně se svým dvojčetem Lisou a o rok starším bratrem Julianem,který je zároven i jejich manažerem.Vyrůstala v Albany Greek v Queenslandu kde rovněž navštěvovala místní státní střední školu Ferny Grove a Wavell .
V roce 2004 díky jejich demo písní podepsali smlouvu s Excalibur Productions Australia,získali finanční prostředky a byli poslani na cestu kolem světa za světoznámými autoři a producenti k sepsání nových písni pro jejich první album.Během cesty napsali písně s různými autory jako What's Going On? , All About Us ,která byla psaná pro známé ruské duo tATu nebo Faded společně s Kate DeAraugo,kterou později zremixovala známa taneční skupina Cascada.Ke konci roku 2004 se vydali do Spojených Států kde podepsali smlouvu s Warner Music v hodnotě 2 milionů dollarů.Začali si říkat The Veronicas podle jednoho komiksu.
Následující rok vydali své první album The Secret Life Of... (2005) ze kterého pochází i první hit 4ever,který se stal jasnou jedničkou v ARIA Chart a získalo platinové ocenění a v Austrálii prodali více než 70.000 kopií samotného singlu.Alba se po celém světe prodalo více než půl milionů kopií a získalo ocenění ARIA Award for Best Pop Release.O dva roky později vydali své druhé album Hook Me Up (2007) ze kterého pochází stejnojmenný singl a stal se jedničkou v ARIA Charts a získal platinové ocenění.Následující singl Untouched se stal jejich průlomovým singlem po celém světě.Byl v TOP 20 v Billboard Hot 100 žebříčku.V TOP 20 se singl držel i v dalších 7 zemí. V Irsku byl hitem číslo jedna.Singl získal opět platinové ocenění a ve Spojených Státech si fanoušci stáhli singl přes 1 milion digitálních kopií.V roce 2012 po dlouhém čekání vydávají nové album Life On Mars (2012),ze kterého pochází již první singl Lolita.
V roce 2006 se společně se sestrou připojili k organizaci založenou Stewe Irwinem Wildlife Warriors Worldwide,jde o charitu,která chrání před vyhynutím zvířat a také zlepšít jejich prostředí.
Obě jsou také dlouhletými členkami organizace proti týrání zvířat PETA,kde dokonce v roce 2010 nafotili svou vlastní kampan proti kožešinám.


Jak šel čas
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.